11
Вересня

Під знаком «Top Four»?

Огляд другого туру чемпіонату Волині з футболу…

На початку сезону фаворити чемпіонату демонструють неабияку готовність до сезону. Разом із тим, по перших ігрових днях обласної першості можна сміливо говорити уже не про «топ-трійку», а про «топ-четвірку» волинських футбольних грандів: до уже звичних «ЛСТМ», «Боратина» та «Ковеля-Волині» може приєднатися і луцький «Вотранс»…

Дні міста Луцька були невдалими для головної команди області – «Волині». А от для представників обласного центру у Вищій лізі другий тур став надуспішним. «ЛСТМ», як ми і передбачали у анонсі, зганяв злість за виліт з Кубка України серед аматорів. Чинні чемпіони області у гросмейстерському стилі закинули у ворота ківерцівського «Колоса» по п’ять голів у кожному з таймів. Особливо старався Тарас Кабанов, який свій «хет-трик» у ворота «зелено-білих» оформив ще до перерви та вийшов до лідерів бомбардирської гонки.

Продовжує демонструвати свою силу й інша луцька команда – «Вотранс». Цього туру у Підгайцях підопічні Романа Максимюка приймали четверту команду останнього чемпіонату – «Надію». Матч для «вотрансівців» склався за схожим сценарієм з першим туром – у першому таймі серйозну заявку на перемогу лучан зробили голи Олександра Назарчука та Юрія Кошелинського, а після перерви вони уже просто добивали деморалізованого суперника. 5:0 – і до матчу Кубка України серед аматорів проти «Покуття» з Коломиї, який відбудеться 12 вересня, «Вотранс» підходить з хорошим настроєм.

А от «Фенікс» здобув свою першу перемогу в цьогорічному чемпіонаті. Номінально виїзний поєдинок проти «Агропродукта» вони зіграли у себе на стадіоні в Лищі. Звичне для лучан поле допомогло їм після голів Володимира Баденчука та Дмитра Редька сформувати відчутну перевагу в рахунку. Після перерви горохівчани як могли, чіплялися за результат у поєдинку. Проте голів Михайла Жука та Богдана Гладуна виявилося недостатньо бодай для нічиєї – «заспокійливий» гол Віталія Тележинського приніс «Феніксу» першу «вікторію» сезону – 2:3.

Інші фаворити сезону не відставали від конкурентів у неділю. НФК «Боратин» зустрічався із традиційно непоступливою молоддю з «ДЮСШ-ВІК». Вирішальну роль в матчі зіграв досвід підопічних Олександра Антонюка та їх гра на стандартних положеннях. Роман Степанов записав на рахунок два голи і гольову скидку на Назарія Сеника, Владислав Гаврилюк не лише «з’їв» гостьових форвардів та відрізав їх від півзахисту, а й відзначився трьома гольовими навісами від кутового прапорця. Гарний гол, який забив Юрій Нечуйвітер, лише додав інтриги у протистоянні, а на останніх хвилинах «Боратин» зробив свою справу та святкував другу поспіль перемогу на початку сезону.

«Ковель-Волинь» також був відчутно сильнішим у Нововолинську за місцевий «Шахтар». Дивно – ще два місяці тому ковельчани мали неабиякі труднощі з цими суперниками навіть на своєму стадіоні. А останньої неділі Роман Романчук оформив «дубль» ще до перерви, а уже в другому таймі Олександра Ліщук вирішив долю матчу. Усе, на що спромоглися «волинські гірники» – гол престижу від Владислава Павлосюка. А з матчів перших турів можна зробити висновок, що гранди волинського футболу виявилися до цього самого сезону готовими набагато краще за інші команди.

Амбіційні новачки чемпіонату з «Рожища» відігралися за поразку від ківерцівського «Колоса». Символічно, що зробили вони це у матчі проти іншого «Колоса» – з Іванич. До завершення поєдинку бомбардири команди Володимира Лукашука на чолі з Дмитром Дмитруком сформували підсумковий рахунок у відповідністю із знаменитою піснею про Аргентину та Ямайку. А от інша команда з Рожищенського району – «Торпедо» – у номінально домашньому поєдинку поступилися «Стиру» – 0:2.

Таким чином без втрат у Вищій лізі йде якраз вищезгаданий квартет фаворитів чемпіонату. Утім, уже в третьому турі багато що може змінитися, а на нас вкотре чекає чимало цікавих футбольних баталій…

Чемпіонат Волині, Вища ліга. 2-й тур:

8 вересня (субота)

Вотранс (Луцьк) – Надія (Хорів) 5:0 (Олександр Назарчук, 15, пен, Юрій Кошелинський, 27, 59, Богдан Щербик, 67, Олександр Корнійчук, 83)

Агропродукт (Горохів) – Фенікс (Луцьк) 2:3 (Михайло Жук, 70, Богдан Гладун, 90+3 – Володимир Баденчук, 19, Дмитро Редько, 28, Віталій Тележинський, 87)

ЛСТМ (Луцьк) – Колос (Ківерці) 10:0 (Тарас Кабанов, 2, 18, 45, Андрій Кодлубай, 6, Олександр Курінов, 34, Роман Кузьмич, 47, 81, Ігор Махнюк, 53, Андрій Пушкарчук, 65, Владислав Мельничук, 88)

ФК Рожище – НФК Колос (Іваничі) 5:0 (Андрій Сасовський, 15, пен, Дмитро Дмитрук, 46, 65, пен, Олег Кодлубай, 69, Роман Ткачук, 80)

9 вересня (неділя)

НФК Боратин – ДЮСШ-ВІК (Володимир-Волинський) 4:1 (Роман Степанов, 13, 89, Назарій Сеник, 47, Дмитро Бурковський, 80 – Юрій Нечуйвітер, 59)

Торпедо (Копачівка) – Стир (Старий Чорторийськ) 0:2 (Павло Палій, 27, Володимир Коваль, 90+2)

Шахтар (Нововолинськ) – ФЦ Ковель-Волинь (Ковель) 1:3 (Владислав Павлосюк, 64 – Роман Романчук, 21, 38, Олександр Ліщук, 63)