26
Червня

«На свої місця»: огляд останнього туру чемпіонату Волині

Чемпіони області не виграли у «Ковеля-Волині», однак зуміли опустити суперників у турнірній таблиці, а ще одна зміна у таблиці відбулася в «нижній» групі, де до чільної «десятки» першості «застрибнула» «Вікторія».

Перед останнім туром змагань залишалося, по суті, два надважливі питання. Для вирішення одного з них гравцям «Ковеля-Волині» потрібно було будь-що обіграти фактично непереможний цього сезону «ЛСТМ». Утім, свій матч у Княгининку обидва принципові суперники розпочали зі своєрідної «розкачки» лише зрідка серйозно напружуючи оборонні порядки одна одної. Порушив «режим тиші» лідер атак «будівельників» Тарас Кабанов, якому дали якусь секунду в межах карної зони. Екс-гравець «Карпат», «Кривбасу» та «Волині» такі моменти використовує: що й довів потужним вистрілом без шансів для Дмитра Дувакіна – 0:1.

Дивно, але разом із лучанами прокинулися й гості поєдинку. Уже за дві хвилини підопічні Олега Федюкова випустили з огляду капітана ковельчан Петра Мороза, який з меж штрафного та відскоком від стійки переправив «кулястого» у рамку – захисник виносив м’яч уже з-за лінії воріт. А вже за хвилину команда Юрія Романчука могла виходити уперед в рахунку, однак Роман Кузьмич, перекидаючи Дмитра Ольшевського, опустив шкіряну сферу точнісінько у поперечку. Могли вийти переможцями першого тайму й гравці «ЛСТМ», однак Дмитро Дувакін відбив удар з меж штрафного майданчика від Олександра Неделюка.

Хто ж знав, що на 60-й хвилині ця дуель півзахисника «будівельників» та голкіпера ковельчан завершиться на користь першого? Неделюк майстерно відправив «кулястого» у нижній кут воріт гостей зі штрафного та майже унеможливив програш чинних чемпіонів в цьому матчі. Щось на кшталт фінального штурму гравці «Ковеля-Волині» зробили під завісу гри. Спочатку удар Петра Ткачука зі штрафного Ольшевський перевів на кутовий, а вже після розіграшу корнера Петро Мороз запустив «тандерболт» у дальній кут воріт «ЛСТМ». Утім, за декілька хвилин до завершення зустрічі ковельчани зусиллями свого воротаря змогли лише врятуватися від поразки, а фінальний свисток арбітра зафіксував у «битві титанів» волинського футболу бойову нічию – 2:2.

Такий результат означав одне: як і торік, на другу підсумкову сходинку чемпіонату Волині вийшла боратинська «Ласка». Підопічні Олександра Антонюка не відчули особливих проблем у поєдинку проти тоді ще сусідів по таблиці з хорівської «Надії». Ще у першому таймі Олександр Назарчук з пенальті та Максим Ядловський з гри сформували комфортну перевагу для господарів поля, а після перерви голи Романа Степанова, Валентина Кривицького та Максима Лисюка дали привід для пісенних спогадів про пам’ятний матч Аргентини та Ямайки двадцятирічної давності. Стабільність, як вона є – після чемпіонства 2014-го року «Ласка» уже вчетверте поспіль завершує сезон на другій сходинці турнірної таблиці.

З інших питань «верхньої» групи чемпіонату залишалось підсумкове сьоме місце таблиці. Його, як і очікувалося, посів ківерцівський «Колос», який у гольовій перестрілці завдяки ударній першій половині другого тайму здолав не зовсім мотивованих гостей зі «Стиру» – 6:4. А володарі минулорічного Кубка Волині з «ДЮСШ-ВІК» на останніх хвилинах завдяки голу Максима Борщевича врятували поєдинок проти «Агропродукта» (2:2).

Чемпіонат Волині. Група 1. 22-й тур:

22 червня (пятниця)

Агропродукт (Горохів) – ДЮСШ-ВІК (Володимир-Волинський) 2:2 (Роман Крот, 22, Михайло Жук, 53 – Максим Сабатюк, 13, Максим Борщевич, 90+1)

24 червня (неділя)

Колос (Ківерці) – Стир (Старий Чорторийськ) 6:4 (Юрій Перстенюк, 18, Олександр Зингель, 22, Юрій Чепура, 49, пенальті, Павло Шмига, 64, Давид Бабич, 69, Олександр Ващук, 88 – Петро Петрук, 25, Владислав Міліщук, 38, Андрій Костюченков, 81, Віктор Сущ, 90+1, пенальті)

Ласка (Боратин) – Надія (Хорів) 5:0 (Олександр Назарчук, 27, пенальті, Максим Ядловський, 32, Роман Степанов, 46, Валентин Кривицький, 61, Максим Лисюк, 82)

ЛСТМ (Луцьк) – Ковель-Волинь (Ковель) 2:2 (Тарас Кабанов, 27, Олександр Неделюк, 60 – Петро Мороз, 28, 87)