05
Червня

За два кроки до чемпіонства: огляд туру чемпіонату Волині з футболу

Луцьк у «битві титанів» виявився сильнішим за Ковель, «Ласка» фактично забезпечила собі медалі обласної першості, а «Шахтарю» тепер лише несподіванки завадять виграти «нижню» групу змагань.

Матч другої та першої команди таблиці вийшов по-справжньому лідерським: у ньому з головою вистачило напруги, боротьби, гарних голів, емоцій. Єдине, чого він не залишив після себе – це інтриги у боротьбі за чемпіонство. Утім, це лише доказ того, наскільки сильним на рівні області наразі є «ЛСТМ». Суперників з «Ковеля-Волині» підопічні Олега Федюкова карали за найменші помилки: Тарас Кабанов зорієнтувався у штрафному майданчику та пробив головою повз Дмитра Дувакіна, який спочатку рвонув уперед, а потім застиг у напівпозиції, а Дмитро Горщарук більярдно точним ударом у дальній нижній кут завершив стрімку контратаку своєї команди після того, як ковельчани втратили м’яча у центрі поля.

На обидва ці голи, щоправда, підопічні Юрія Романчука ще до перерви відповідали своїми. Уперше в матчі зрівняв рахунок Роман Романчук, а гол вийшов курйозним: півзахисник «Ковеля-Волині» виконував подачу до штрафного майданчика з правого флангу, однак на виході у нього вийшов високий «парашут» за спину Павлу Ольшевському, який не чекав такого повороту подій. А вдруге вирівняв шальки терезів принципового протистояння Максим Самойліч, який індивідуальний прохід з центра поля завершив гарматним дальнім пострілом у дальній кут без шансів для голкіпера.

2:2 у перерві та гаряча атмосфера поєдинку обіцяли не менш цікаве продовження. Утім, у другому таймі на полі було більше емоцій, аніж голів та гольових моментів. У сітці воріт «кулястий» опинився лише одного разу: після того, як ударом з льоту кращий снайпер чемпіонату Ігор Махнюк завершив простріл з флангу. Півгодини для того, аби втретє зрівняти рахунок, «Ковелю-Волині» не вистачило, тож «будівельники» збільшили відрив від «біло-червоних» до семи очок. Тепер для четвертого поспіль титулу чемпіонів області луцькому колективу залишається перемогти у двох поєдинках з наступних чотирьох…

Успіх «ЛСТМ» зіграв на руку боратинській «Ласці». Команда Олександра Антонюка фактично розпрощалася з чемпіонськими амбіціями минулого туру після поразки від «Ковеля-Волині», однак тепер має усі шанси поборотися з командою Юрія Романчука та відстояти срібні медалі першості. Черговий гол Дмитра Бурковського та ще один від Назарія Сеника забезпечили боратинському колективу перемогу у непростому виїзному поєдинку проти «Надії». А сама команда з Локачинського району тепер лише на одне очко випереджає «Стир». Колектив зі Старого Чорторийська просто «катком проїхався» по ківерцівському «Колосу»: уже на 17-й хвилині господарі поля вели 5:0, а у підсумку довели матч до розгромної перемоги – 9:2. Ще один матч туру відбудеться у середу, 6 червня: «ДЮСШ-ВІК» прийматиме «Агропродукт».

Чемпіонат Волині. Група 1. 18-й тур:

2 червня (субота)

Стир (Старий Чорторийськ) – Колос (Ківерці) 9:2 (Володимир Брич, 5, 36, 79, Володимир Коваль, 8, 12, Вадим Корень, 13, автогол, Іван Портянко, 17, 45, 89 – Олександр Зингель, 44, Павло Шмига, 51)

ФЦ Ковель-Волинь (Ковель) – ЛСТМ (Луцьк) 2:3 (Роман Романчук, 25, Максим Самойліч, 35 – Тарас Кабанов, 5, Дмитро Горщарук, 31, Ігор Махнюк, 63)

3 червня (неділя)

Надія (Хорів) – Ласка (Боратин) 0:2 (Дмитро Бурковський, 16, Назарій Сеник, 87)

19

У другій групі центральним протистоянням став поєдинок у Нововолинську, де місцевий «Шахтар» приймав копачівське «Торпедо». У другому таймі завдяки «дублю» Валентина Чопанюка «волинські гірники» були близькими до перемоги, однак уже в компенсований арбітром час аналогічного індивідуального успіху досягнув Дмитро Дмитрук, який врятував для команди Сергія Богунова нічию (2:2) та залишив примарні шанси на підсумкову дев’яту сходинку чемпіонату. Для неї, щоправда, «Шахтар» повинен втратити у останніх трьох поєдинках як мінімум сім очок…

У іншій битві сусідів по таблиці «Вікторія» здобула вольовий тріумф в протистоянні з іваничівським «Колосом»: на гол Іллі Курбая Владислав Дячук відповів своїми двома. Сама ж команда з Луцького району тепер нав’язуватиме «Торпедо» заочну боротьбу за десяту сходинку чемпіонату. А у протистоянні «Прип’яті» та «Турії» усе вирішив гол господарів поля у першому таймі, який дає можливість любешівському колективу також поборотися за покращення турнірного становища до завершення чемпіонату.

Чемпіонат Волині. Група 2. 17-й тур:

НФК Колос (Іваничі) – Вікторія (Луцький район) 1:2 (Ілля Курбай, 21 – Владислав Дячук, 44, 62)

Припять (Любешів) – Турія (Затурці) 1:0 (Олег Шерейко, 23)

Шахтар (Нововолинськ) – Торпедо (Копачівка) 2:2 (Валентин Чопанюк, 69, 75, з пенальті – Дмитро Дмитрук, 51, 90+1)