02
Жовтня

Луцьке тріо – у відриві

Огляд 5-го туру чемпіонату Волині з футболу

Хтось упевнено, хтось дуже натужно, а хтось навіть драматично – тріо з Луцька та Луцького району здобуло чергові перемоги, а от їх потенційні конкуренти з Ковеля знову втратили очки. Хорів – з першою перемогою, а Іваничі – поки що ні з чим. Утім – про все по порядку…

Сенсацією здорово пахло у Княгининку – там «Шахтар» дав справжній бій чинним чемпіонам області (власне, такі труднощі у «ЛСТМ» були вперше у сезоні). Про свої наміри позмагатися з командою Олега Федюкова «волинські гірники» заявили ще у дебюті зустрічі – рахунок відкрив Михайло Смаль. Господарі відповіли голом Тараса Кабанова у першому таймі, а після перерви найкращий бомбардир попереднього чемпіонату Волині Ігор Махнюк вивів «будівельників» уперед. «Шахтарі» не здалися і зробили відчайдушний крок до несподіванки – на першій компенсованій арбітром хвилині Тарас Пучковський зрівняв рахунок! Утім, на те вони і чемпіони області, щоб догравати матч до останньої секунди – Василь Олійник таки приніс важку перемогу «ЛСТМ» – 3:2. А гості довели, що у Рожищі в попередньому турі було «сонячне затемнення», і вони готові до боротьби за високі місця цього сезону.

До явного «андердога» поїхав у гості і «Боратин». Утім, першими забили господарі поля з НФК «Колос» – у середині першого тайму відзначився Станіслав Кристін. Підопічні Олександра Антонюка швидко відповіли голами Дмитра Бурковського та Романа Степанова, однак під завісу матчу рахунок знову вирівнявся – до сенсаційної нічиєї підопічних Андрія Петрова наблизив Юрій Борецький. Утім, як і у Княгининку, долю матчу вирішив досвід – ще один гол Романа Степанова приніс «Боратину» перемогу в «битві народних клубів» – 2:3.

А відкривав тур своїм поєдинком ще один лідер таблиці – «Вотранс». Попри очікування, що саме у команди Романа Максимюка виникнуть найбільші труднощі в турі, для них звітний уік-енд вийшов найбільш упевненим. Ще у першому таймі у ворота «Стиру» відзначився Василь Шишка, а першу половину другого тайму взагалі можна назвати бенефісом «вотрансівців». За неповні 20 хвилин після відновлення гри у ворота нещодавньої «грози авторитетів» волинського футболу влетіло ще п’ять голів. А «Вотранс» завдяки суттєво покращеній різниці м’ячів уперше в сезоні просунувся у таблиці вище за конкурентів з «ЛСТМ».

А от «Ковель-Волинь» після першої поразки сезону продовжив «гальмівний шлях». Тепер ковельчани на рідному «Вересі» не змогли «розпечатати» нещодавнього суперника по фіналу Кубка Федерації – копачівське «Торпедо». Дивна штука – під час дискваліфікації рідного стадіону чинні володарі Кубка Волині перемагали, а вдома здобули лише одне очко у двох матчах. Цим скористалися юні «Хрестоносці» з «ДЮСШ-ВІК», які цього туру приймали луцький «Фенікс». Їм також довелося переламувати невдалий хід гри – перший тайм вони програли після гола Володимира Баденчука. Утім, ударні три хвилини у середині другого тайму та голи Юрія Нечуйвітра та Хамзи Гарсієва принесли Володимиру-Волинському вольову перемогу (2:1), а разом з нею – одноосібну четверту сходинку в таблиці після звітного туру.

Ділити цю позицію з підопічними Віктора Сквіри могли футболісти «Рожища». Однак, схоже, у них не закінчилася ейфорія після видовищної перемоги над «Шахтарем» у минулому турі (6:1). У номінально гостьовому поєдинку проти «Надії» вони програли матч ще у першому таймі, коли пропустили чотири рази. Стадіон у Нововолинську став фартовим для команди із села Хорів – четверта команда попереднього чемпіонату тут здобула першу «вікторію» сезону та починає вибиратися з підвалин турнірної таблиці. А «Колос» на останніх хвилинах гри завдяки голу Олександра Ващука відіграв нічию в домашньому поєдинку з «Агропродуктом» – 1:1.

Чемпіонат Волині. Вища ліга, 5 тур

29 вересня (субота)

Стир (Старий Чорторийськ) – Вотранс (Луцьк)  0:6 (Василь Шишка, 35, 55, Ігор Дмитрук, 47, Євген Котюн, 53, Юрій Соломатін, 57, Юрій Кошелинський, 64)

Колос (Ківерці) – Агропродукт (Горохів)  1:1 (Олександр Ващук, 83 – Михайло Жук, 16)

ФЦ Ковель-Волинь (Ковель) – Торпедо (Копачівка)  0:0

30 вересня (неділя)

ЛСТМ (Луцьк) – Шахтар (Нововолинськ)  3:2 (Тарас Кабанов, 21, Ігор Махнюк, 67, Василь Олійник, 90+3 – Михайло Смаль, 5, Тарас Пучковський, 90+1)

Надія (Хорів) – ФК Рожище  4:1 (Петро Шелест, 10, Дмитро Холодзіон, 11, 20, Сергій Заяць, 38 – Роман Стужук, 73)

НФК Колос (Іваничі) – НФК Боратин  2:3 (Станіслав Кристін, 30, Юрій Борецький, 82 – Дмитро Бурковський, 34, Роман Степанов, 40, 90+1)

ДЮСШ-ВІК (Володимир-Волинський) – Фенікс (Луцьк)  2:1 (Юрій Нечуйвітер, 68, Хамза Гарсієв, 71 – Володимир Баденчук, 34)